seda_kantarci.jpg

Lisans eğitimimi 2007-2011 yılları arasında tam burslu olarak İstanbul Kültür Üniversitesi‘nde, üçüncülük derecesiyle ve aynı dönemde İletişim Sanatları Bölümü’de de yandal programını tamamladım. İlk uzmanlığımı yine İstanbul Kültür Üniversitesi’de  tam burs ile Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Alanında tamamlayıp, tezimi danışmanım Prof. Dr. Tülay Bozkurt’un desteği ile “Çalışma Ortamında Geribildirim ve Sonuçları” üzerine yazdım.

Klinik Psikoloji alanındaki yüksek lisansımı ise Arel Üniversitesi’nde ve Meme Kanseri Teşhisi Almış Kadınların Ruhsal İşleyişleri hakkında tez danışmanım Dr. Öğretim Üyesi Ceylin Özcan’ın desteği ile tamamladım. 

2011 yılında mezuniyetimin ardından Florya Bahçeşehir Kolej’nde okul psikoloğu olarak çalışmaya başladım. 2012 yılından itibaren İstanbul kültür Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmalarına devam etmekteyim. 

“Siber Psikoloji ve Teknoloji Bağımlılığı” ve “Yaratıcı Düşünce” konularında çeşitli kurumlara seminerler vermekteyim. 

Cinsiyet psikolojisi derslerinde annelik, kadınlık ve kadınsı konuları üzerine kafamda uyanan sorular ve bu alana olan ilgim doğrultusunda 2010-2011 yılları arasında Bahçeci Tüp Bebek Merkezi, Psikoloji Biriminde Klinik Psk., Psikoterapist  Işıl Ertüzün’ün yanında Stajyer Psikolog olarak yer aldım. 

Aura Psikoretapi Sanatla Tedavi ve Eğitim Merkezi Otistikler Derneği’nde, otizmli bireylerin entegrasyon çalışmalarında ve B&G Egzersiz – Pediatrik Konuşma ve Dil Bozuklukları alanlarında stajlar yaptım. 

Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nde 2015 yılında Prof. Dr. Tevfika Tunaboylu İkiz hocamdan aldığım Yetişkin- Rorschach ve TAT eğitimlerimi tamamladım. 

İstanbul Kültür Üniversitesi’ndeki Lacan Okuma Seminerlerine ve sonrasında devam eden Dr. Özge Soysal’ın Öteki Danışmanlık Merkezi’nde bir yıl kadar süren “İleri Lacan Okumaları”na katıldım. Dr. Pınar Arslantürk ve Dr. Fiona Faraci’nin yürüttüğü “Psikanalizde Kadınsı” Kartel çalışmasına devam etmekteyim. 

Bunların yanında Gölcük doğumlu olmam nedeniyle özellikle doğal afet ya da çeşitli sebeperlerden dolayı travma ve müdahale yöntemlerine olan eğilimim nedeniyle 2012 yılında Dr. Nevin Dölek’ten Kriz Müdahele Yöntemleri ve 2017 yılında ise DBE’den EMDR eğitimlerimi tamamladım.